Stosowanie ciepła w celu łagodzenia bólu w reumatoidalnym zapaleniu stawów

Spróbuj tych prostych rozwiązań, aby złagodzić sztywność stawów.

Nie każde chory na reumatoidalne zapalenie stawów znajdzie ulgę w apteczce. Oto kilka prostych sposobów, aby załagodzić ból.
•    Weź długi i bardzo ciepły prysznic, w godzinach porannych, aby złagodzić ból związany z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Ciepło z prysznica pomaga zmniejszyć sztywność poranną.
•    Zanurz się w ciepłej kąpieli lub jacuzzi. Zanurzając się w cieple, ból będzie malał.
•    Kup wilgotną podkładkę ciepła z drogerii lub zrób jedną w domu, umieszczając wilgotną ściereczkę do mycia w torbie w zamrażarce i podgrzewając ją w kuchence mikrofalowej przez minutę. Owiń gorącą paczkę w ręcznik i umieścić ją na obszarze obolałym przez 15 do 20 minut.
•    Aby uspokoić sztywne i bolesne stawy w dłoniach, zastosuj olej mineralny na ręce, załóż rękawice gumowe do zmywania naczyń i umieść swoje ręce w ciepłej wodzie na od 5 do 10 minut.
•    Stosuj inne elementy ciepła w swoich codziennych czynnościach, takie jak ocieplenie ubrań w suszarce przed ubraniem ich lub używanie elektrycznego koca i podkręcanie go, zanim wstaniesz z łóżka.

Wielu chorych po 4 miesiącach w reumatoidalnym zapaleniu stawów notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Fizjoterapeuta może dać ci wiele dodatkowych pomysłów na wykorzystanie ciepła, aby tymczasowo złagodzić ból w reumatoidalnym zapaleniu stawów.