Etanercept – jak się stosuje

Etanercept przyjmuje się raz lub dwa razy w tygodniu we wstrzyknięciu pod skórę lub za pomocą wstrzykiwacza przypominającego strzykawkę – wstrzykiwacze powinny być przechowywane w lodówce.

Jeśli etanercept zadziała prawidłowo, twoje objawy powinny zacząć osłabiać się pomiędzy 2-12 tygodniem leczenia. Ponieważ leczenie jest długotrwałe, ważne jest, aby konsekwentnie przyjmować etanercept (chyba że masz poważne skutki uboczne).

Wielu chorych po 4 miesiącach w reumatoidalnym zapaleniu stawów notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Etanercept wersja bio-podobna

Etanercept był pierwotnie dostępny wyłącznie pod marką Enbrel. Ostatnio, na rynek weszła nowa wersja etanerceptu pod marką Benepali.

Ten nowy preparat jest określany jako „bio-podobny”, ponieważ jest działa w taki sam sposób jak oryginalny lek. Ponieważ lek ten jest nowszy, nie wiemy jeszcze o nim zbyt dużo pod względem bezpieczeństwa i skuteczności we wszystkich sytuacjach opisanych ulotce.

Benepali jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych w wieku powyżej 18 lat, podczas gdy Enbrel może być przepisywany u dzieci w wieku od 2 lat, jak i u dorosłych.